3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

بنیادهای تحلیل بنیادی

بنیادهای تحلیل بنیادی (آینده نگری در تحلیل بنیادی)

 

بي‌شك تحلیل هنري است آميخته از ذوق، فراست و تجربه. بر آنیم که در اين فرصت، نگاهي اجمالي به فلسفه و ديدگاه تحليل بنيادي بیاندازيم.

گرايشي از تحليل كه در آن ارزش يك شركت مورد محاسبه قرار مي‌گيرد، تحليل بنيادي نام دارد. يك تحليل‌گر فاندامنتال، با استفاده از ابزار‌ها و روش‌هاي گوناگون، سعي بر آن دارد تا ارزشمندي يك شركت را تعيين كند. وي، سپس، ارزش به دست آمده را با قيمت كنوني شركت مقايسه مي‌كند. چنانچه ارزش حاصل، بيش‌تر از قيمت فعلي سهم بود، واضح است كه اخطار خريد و اگر ارزش محاسبه شده، كم‌تر از قيمت شركت بود، اخطار فروش صادر مي‌كند.

 

تحليلگر بنيادي، سعي دارد با تحليل اطلاعات توصيفي گذشته سهم و با در نظر گرفتن شرايط آتي، ارزش يك شركت را تعيين كند. نكته‌اي كه نبايد فراموش كنيم، قسمت دوم گزاره فوق، يعني در نظر گرفتن شرايط آتي است. خيلي از اوقات، شركت‌ها، پيشينه مطلوبي ندارند ولي با تغيير ميزان توليد يا نرخ فروش، ناگهان تحولي در آن‌ها رخ مي‌دهد.

اين جمله را بايد آويزه گوش خود كنيم كه در بورس نه گذشته را خريداريست و نه حتي حال را. معامله‌گران بورس همواره آينده را معامله مي‌كنند. پس نگاه هر تحليلگري بايد رو به آينده باشد. اگر به بورس در چند سال اخير توجه كنيم، متوجه مي‌شويم كه خيلي از شركت‌هايي كه پيشينه‌اي ضعيف داشتند، ناگهان رشد پايدار و خيلي از شركت‌هايي كه گذشته‌اي قوي داشتند، نزول بيش از انتظار را تجربه كرده‌اند.

در سال 82 هيچكدام از فاكتور‌هايِ گذشته نگر، نمي‌توانستند صنعت روي را به عنوان گزينه خوبي براي خريد معرفي كنند ولي، تغيير نرخ جهاني روي به ناگه، تمام معادلات آتي را به هم ريخت و شاهد بوديم كه رشد قيمت فلز روي ناگهان تمامي شركت‌هاي اين صنعت را نيز متحول كرد.

در اينجا اگر تحليلگر بنيادي نگاهي معطوف به گذشته داشت، هرگز نمي‌توانست خريدار گروه روي باشد. به طور مشابه، صنعت سيمان و صنعت خودرو نيز در همان زمان، گذشتهء خوبي داشتند ولي تغيير افق سود در سال‌هاي بعد، كمر هر دو صنعت را شكست. سيمان كه گرفتار قيمت گذاري‌هاي دولتي شد و صنعت خودرو نيز با بازار فروشي رقابتي و اشباع مواجه شد.
شايد نمونه ديگر بر اين مدعا، شرکت صدرا باشد. در بهمن ماه سال 82 هنگام خصوصي سازي و تغيير مالكيت، اين شركت در قيمت 2400 تومان نوسان مي‌كرد ولي بعد از معامله، بدون آنكه تغييري در قراردادهاي شركت رخ دهد، افق اخذ قرار دادهاي جديد دگرگون شد و ديديم كه قيمت تا چه ميزان نزول كرد.

امروز، در بازار خيلي از گروه‌ها نظير پتروشيمي، سنگ آهن و بانكداري تغييري در حالشان رخ نداده ولي به باور معامله گران آينده آن‌ها دستخوش دگرگوني شده است. پس نبايد فراموش كنيم که مهم‌ترين و واجب ترين جزء در تحليل بنيادي؛ چيزي كه در اين نوع از تحليل يك ارزش محسوب مي‌شود؛ آينده نگري است.

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا