3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

بر اساس اعلامیه سازمان بورس ایران ، فعالیت در بازارهای ارز ، سهام و فرابورس بین المللی ، در داخل ایران غیر قانونی می باشد . مطالب  و خدمات  بخش فارسی " گیلان بورس" پیرامون بازارهای مالی بین المللی صرفا جهت استفاده فارسی زبانان خارج از ایران می باشد . با عرض پوزش چنانچه ساکن ایران هستید از ارائه ی خدمات به شما معذوریم و اکیداً  توصیه می نماییم تا قانونمند شدن  فعالیت در بازارهای بین المللی ،  در بازارهای مالی داخلی سرمایه گذاری نمایید.

شاخص هدايتي ميانگين (ADX)

مقدمه J.Wellers Wilder شاخص هدایتی میانگین (ADX) را توسعه داد تا قدرت روند جاری را چه به بالا چه به پایین تعیین کند. مهم است که تعیین شود آیا بازار در روند حرکت می کند و یا در محدوده باریکی نوسان دارد. چون اندیکاتورها بسته به اینکه بازار کار اول را بکند یا دوم نتایج مفیدی به دست می دهند.
(ADX) اسیلاتوری است که بین 0تا100 نوسان می کند. گرچه محدوده از 0تا 100 است اما مقدارها تقریبا به ندرت بالاتر از 60 می روند. مقدار پایین، پایین تر از 20 به روند ضعیف و مقدارهای بالا، بالاتر از 40 به روندهای قوی اشاره می کنند. این اندیکاتورها روند را به عنوان نزولی یا صعودی درجه بندی نمی کند بلکه صرفا میزان قدرت روند جاری را بیان می کند. مقدار بالاتر از 40 هم به روند رو به بالا قوی و هم به روند رو به پایین قوی اشاره می کند.

ADX به علاوه می تواند برای شناسایی تغییرات بالقوه در بازار از حالت دارای روند به حالت بدون روند (نوسان در محدوده باریک) به کار رود. زمانی که ADX شروع به تقویت شدن از زیر 20 می کند این علامتی است که دامنه نوسانات پایان یافته و روند می تواند در حال توسعه باشد.
هنگامی که ADX شروع می کند به ضعیف تر شدن از 40 پایین تر می آید، این علامت است که روند جاری در حال از دست دادن قدرت خود است و دامنه نوسانات می تواند توسعه یابد.

 

اندیکاتورهای هدایتی مثبت/منفی

ADX از دو اندیکاتور دیگر حاصل می شود که آنها نیز توسط WILDER توسعه یافت و اندیکاتور هدایتی مثبت ( برخی مواقع +DI نوشته می شود) و اندیکاتور منفی (-DI) شاخص هدایتی میانگی (ADX) را رسم می کنند. ADX خط ضخیم سیاه با نوسانات کمتر است و +DI سبز رنگ و –DI قرمز است. +DI نیرو حرکات رو به بالا را و –DI نیرو حرکات رو به پایین را در یک مجموعه دوره اندازه می گیرد. تنظیم Defult 14 دوره است اما کاربران تشوق می شوند که این تنظیمات را مطابق مزایای شخصی خودشان تغییر دهند.
اما فروش و خرید، در ابتدایی ترین صورت خود می توانند توسط تقاطع ها –DI/ +DI ایجاد شوند. علامت خرید زمانی اتفاق می افتد که +DI بالاتر از –DI حرکت کند و علامت فروش زمانی رخ می دهد که –DI بالاتر از +DI حرکت کند.
مراقب باشید زمانی که اوراق بهادار در محدوده نوسان قرار دارد، این سیستم شمشیرها دولبه بسیار تولید می کند (نامطمئن است). تقاطع –DI/+DI همانند بسیاری اندیکاتورهای تحلیل باید در ارتباط با سایر جنبه ها تحلیل تکنیکی به کار می رود.
ADX +DI را با –DI ترکیب می کند و سپس اطلاعات را با کمک میانگین محرک تعدیل می کند تا سنجشی برای قدرت روند فراهم کند. از آنجایی که ADX از +DI و –DI استفاده می کند، هیچ هدایتی برای تشخیص جهت روند به دست نمی دهد تنها قدرت روند را مشخص می کند عموما مقدارهای بالاتر از 40 به روند قوی اشاره دارند و مقدارهای پایین تر از 20 به روند ضعیف اشاره می کنند. شما برای رسیدن به روندی که در مراحل اولیه خود است ممکن است به دنبال بازارهایی با ADX ای که بیش از 20 پیشرفت کرده باشید برعکس ADX ای که از 40 پایین تر آمده است اشاره می کند که روند جاری در حال ضعیف شدن است و دامنه نوسانات ممکن است توسعه یابد.

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا