3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

بر اساس اعلامیه سازمان بورس ایران ، فعالیت در بازارهای ارز ، سهام و فرابورس بین المللی ، در داخل ایران غیر قانونی می باشد . مطالب  و خدمات  بخش فارسی " گیلان بورس" پیرامون بازارهای مالی بین المللی صرفا جهت استفاده فارسی زبانان خارج از ایران می باشد . با عرض پوزش چنانچه ساکن ایران هستید از ارائه ی خدمات به شما معذوریم و اکیداً  توصیه می نماییم تا قانونمند شدن  فعالیت در بازارهای بین المللی ،  در بازارهای مالی داخلی سرمایه گذاری نمایید.

باورهای غلطی که در بازارهای مالی شنیده ایم.

در ابتدا باید گفته شود که برای معامله در بازارهای مالی مهم ترین و حیاتی ترین ترفند، تعیین حد ضرر است. اما متاسفانه بسیاری از معامله گران همچنان از آنها استفاده نمی کنند و یا حد ضرر را جدی نمی گیرند. خودتان را در نظر بگیرید! آیا از حد ضرر استفاده می کنید؟ می توانید دلیل و استراتژی استفاده از آنها را توضیح دهید؟ متاسفانه قریب به 99% معامله گران هیچ قانون و استراتژی خاصی برای استفاده از حد ضررها ندارند.

این مقاله در مورد حد ضررها و استفاده درست از آنها است. متاسفانه باورهای غلطی در مورد حد ضررها بین معامله گران مرسوم است که در این مقاله به آنها می پردازیم.

 

باور غلط 1: یک نسبت جادویی بین سود و ضرر وجود دارد.

ممکن است بسیار شنیده باشید که باید یک نسبت "ثابت" در معامله داشته باشید، اینکه میانگین موفقیت شما در معامله باید بیشتر از میانگین شکست شما باشد. آیا این واقعیت دارد؟ خیر، چنین نسبت ثابتی وجود ندارد. افراد بسیار زیادی وجود دارند که برای بدست آوردن 50 پایپ در ازای هر 25 پایپی که باخته اند تلاش کرده اند اما موجب شده که تمام سرمایه خود را از دست بدهند. شما نمی توانید حد ضررهای خود را براساس سودهای خود تعیین کنید و نسبتی ثابت به دست بیاورید. البته اگر میانگین سود شما بیشتر از میانگین ضرر شما باشد نشان دهنده این است که موفقیت های قابل توجه ای داشته اید، اما هیچ وقت به این معنی نیست که این نسبت جادویی و ثابت برای همه معاملات شما باید وجود داشته باشد.

باور غلط 2: شما نیازی به حد ضرر ندارید.

هر وقت با این جمله مواجه شدید تصور کنید که ترمز ماشین شما از کار می افتاد. آیا می شود تنها با برداشتن پای خود از روی پدال گاز، ماشین را از حرکت نگه داشت؟ گاهی برخی افراد با خود می گویند: "هر بار که من ضرر می کنم، می بینم که بعد از مدتی معامله برگشته و به خوبی پیش می رود." این نشان دهنده بازاری نامتعادل  و همیشه به خاطر داشته باشید در چنین بازاری همیشه احتمال ضرر بیشتر از سود است. اگر کسی به شما بگوید که نیازی به حد ضرر ندارید، به پای صحبت های بیهوده ای نشسته اید! حد ضرر شما می تواند ذهنی باشد. شما به عنوان یک معامله گر منظم می توانید در ذهنتان برای خود حد ضرر تعیین کنید و معامله را به صورت دستی ببندید.

باور غلط 3. بعد از تعیین حد ضرر، کارگزار معامله را به ضرر من می بندد.

گاهی ممکن است چنین چیزی پیش بیاید اما بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر حد ضرر خود را تعیین کرده اند، کارگزاری آنها معامله را به ضررشان می بندد. این افراد تصور می کنند کارگزار، بازار و قیمت را به ضرر آنها تغییر می دهد که چنین چیزی باور غلطی است که معامله گران اتخاذ می کنند. رسیدن به حد ضرر و معامله کردن قسمتی از معامله گری در بازار ارز است و باید آن را در برنامه ریزی های خود در نظر بگیرید.  با برنامه ریزی منطقی و دقیق و استفاده درست از حد ضرر می توانید اکانت کاربری خود را قوی کنید.

باور غلط 4. هر استراتژی اتخاذ می کنم، در نهایت با شکست مواجه می شوم.

اگر واقعا به جمله بالا باور دارید، باید این کارها را انجام دهید:

اولین و مهم ترین کاری که باید انجام دهید تغییر ذهنیتتان است، ذهنیت منفی شما را از اهدافتان دور می کند و شما را دلسرد می کند. به مقاله های سایت در مورد ذهنیت مثبت هنگام معامله در بازارهای مالی مراجعه کنید تا بتوانید با تمارین درست ذهنیت محکم و مثبتی در بازارهای مالی اتخاذ کنید. افراد موفق در بازارهای مالی وقت خود را صرف افکار منفی و تمرکز بر ضررهایشان نمی کنند.

در مرحله بعدی سعی کنید با مطالعه استراتژی متناسب با خودتان را اخذ کنید و در استراتژی خود پایدار بمانید. تغییر دادن مداوم استراتژی چیزی جز ضرر برایتان به بار نمی آورد. 

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا