3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

بر اساس اعلامیه سازمان بورس ایران ، فعالیت در بازارهای ارز ، سهام و فرابورس بین المللی ، در داخل ایران غیر قانونی می باشد . مطالب  و خدمات  بخش فارسی " گیلان بورس" پیرامون بازارهای مالی بین المللی صرفا جهت استفاده فارسی زبانان خارج از ایران می باشد . با عرض پوزش چنانچه ساکن ایران هستید از ارائه ی خدمات به شما معذوریم و اکیداً  توصیه می نماییم تا قانونمند شدن  فعالیت در بازارهای بین المللی ،  در بازارهای مالی داخلی سرمایه گذاری نمایید.

اندیکاتورهای اقتصادی

شاخص های فروش اتومبیل

این شاخص مربوط به بازار اتومبیل آمریکا می باشد که بیانگر وضعیت رفاهی مردم آمریکا بعنوان یک شاخص جزئی می باشد.

تراز پرداخت ها

این شاخص چکیده ای از معاملات اقتصادی ملی و سایر خدمات مالی، توریسم و دارایی هائی است که بعنوان صورتی از پرداخت ها می باشد که شامل دو بخش حساب جاری و حساب سرمایه ای می شود.

تراز تجاری کالا

بیانگر تفاوت بین واردات و صادرات ملی در رابطه با کالاها می باشد و در زمانی که صادرات یک کشور از واردات آن بیشتر باشد بعنوان یک نقطه مثبت تجاری به حساب می آید. این ما به تفاوت بین صادرات و واردات به درآمد ملی افزوده می شود. این نقطه مثبت می تواند به معنی افزایش مصرف یک جامعه و در نهایت قوی تر شدن اقتصاد باشد.

نتایج تحقیق فدرال رزرو (کتاب قهوه ای )

این شاخص بطور رسمی بعنوان یک تحقیق در مورد وضعیت اقتصادی می باشد که هشت بار در سال توسط بانک فدرال رزرو منتشر می شود و شامل اطلاعاتی در مورد اقتصاد و تجارت منطقه ای است و همچنین در برگیرنده گزارش هایی از بانک ها و شعبات مختلف آنها و مصاحبه های که با اشخاص کلیدی، اقتصاددانان، متخصصان بازار و منابع دیگر بعمل می آید می باشد.

این کتاب شامل وقایع اقتصادی در یک دوره 4 هفته ای می باشد و دو هفته قبل از هر جلسه FOMC، اعلام می گردد و اهمیت بسیاری در سیاست FOMC دارد.

دارایی های تجاری و فروش ها

شاخص دارایی ها و فروش ها شامل اطلاعات و گزارش هایی در مورد سفارشات کالاهای بادوام، سفارشات کارخانه ها، فروش های عمده و جزئی و اطلاعات فروش می باشد.

این شاخص بعنوان عامل مهمی در گزارش های GDP بشمار می رود و از آنجایی که برای تشخیص نتیجه GDP به ما کمک می کنند نشان دهنده مسیر اقتصاد می باشند.

حساب سرمایه ای

این شاخص نشان دهنده سرمایه های جاری ورودی و خروجی کشورهاست که شامل پرداخت های کلی یا جزئی شرکت ها، سهام، اوراق قرضه، حساب های بانکی، معاملات ملکی و کارخانه ها می باشد. این شاخص بر روی تراز پرداخت ها نیز تایید می گذارد و شامل اوضاع اقتصادی و مالی کشورهای دیگر هم می شود.

سفارشات کالاهای بادوام

این شاخص شامل عناوین کلی مانند کالاهای سرمایه ای (ماشین آلات، تجهیزات، مجتمع های بزرگ) حمل و نقل و سفارشات دفاعی می شود. از آنجایی که این شاخص تغییرات تولید را پیش بینی می کند بنابراین در چرخه اقتصادی نقش بسزائی دارد. بخش بزرگی از این عناوین ( هواپیما و سازمان های شهری) بدلیل تغییرات بزرگ اقتصادی بسیار برجسته می باشند. شاخص تغییرات کالاهای بادوام هنگامی موثر می باشند که سفارشات دفاعی یک کشور حذف می شوند.

شاخص هزینه اشتغال

این شاخص بصورت سه ماهه اعلام می شود و شامل دستمزد کارگری، حقوق ها و سودهای نقدی در صنایع غیرکشاورزی است. یکی از مهم ترین اثرات این شاخص، سرشکن شدن این هزینه ها بر روی مصرف کلی می باشد که باعث افزایش این متغیرها می شود. برتری این شاخص نسبت به دیگر ملاک های پرداخت این است که شامل دستمزد کارگرهای ساعتی و حق الزحمه ای می شود که باعث سرشکن شدن این هزینه ها بر روی صنایع و منطقه بصورت حرفه ای می شود این شاخص شامل کارگرهای دولتی فدرال نمی شود.

گزارش اشتغال

در ایالات متحده آمریکا این شاخص بعنوان یکی از مهمترین نشانگرها بشمار می رود که در اولین جمعه هر ماه منتشر می شود شامل 9 طبقه بندی اقتصادی می باشد.

نقش اشتغال: تغییر تعداد کارگران در یک ماه مورد نظر را اندازه گیری می کند. این مشخصه از این نظر مهم است که Moving average ماهیانه را (6 یا 9 ماه) نشان می دهد.

نرخ بیکاری: با اشتغال ارتباط دارد اما اهمیت کمتری در بازار دارد به این دلیل که بعنوان یک شاخص تاخیری شناخته شده که از فعالیت های اقتصادی عقب می ماند.

میانگین رشد درآمدهای ساعتی: این مشخصه نرخی است مابین میانگین درآمدهای ساعتی ماهانه و مشخصه های دیگر رشد دستمزدی

سفارشات کارخانه ها و موجودی های تولید

از جنبه های متعدد این شاخص مروری بر شاخص کالاهای بادوام است که یک هفته زودتر آماده می شود. به هرحال مطالعه گزارش سفارشات کارخانه عمل موثری است بخاطر اینکه شامل اطلاعاتی از سفارشات و حمل کالاهای بی دوام (مصرفی ) موجودی های تولید شده و نرخ موجودی / فروش می باشد.

این گزارش ها در مورد تولیدات مربوط به ماه های آتی هستند و بشدت فرار هستند و اکثرا بین 3 یا 4 درصد در هر ماه نوسان دارند و بسیار غیرقابل پیش بینی و مشاهده هستند.

تولید ناخالص داخلی

این شاخص ارزش کالاها و خدمات تولید شده در یک بازار بدون توجه به ملیت شرکتی که این منابع را در اختیار دارد را اندازه گیری می کند.

اجزاء اصلی آن 4 دسته می باشد. مصرف- سرمایه گذاری- خریدهای دولتی و صادرات خالص این شاخص بصورت سه ماهه منتشر شده و یا دوره قبلی (سالیانه) مقایسه می شوند.

گزارشات اولیه، ثانویه و نهایی اثر مهمی در بازارها دارند.

خانه سازی و مجوزهای ساخت و ساز

این شاخص به دو بخش خانوادگی و چند خانواری (یک واحدی و چند واحدی) تقسیم می شود که در هر دو مورد بعنوان یک مشخصه ساخت و ساز بشمار می رود. این شاخص از طریق تغییرات در نرخ بهره وام بر روی روند اقتصادی تاثیر می گذارد. افزایش نرخ بهره نتیجه کاهش در فروش خانه می شود، همچنین نرخ های پایین بهره باعث افزایش شاخص خانه سازی می شود.

IFO

این شاخص یکی از تحقیقات مشهور آلمان بر روی شرایط اقتصادی است که به صورت ماهیانه توسط انسیتو تحقیقات اقتصادی منتشر می شود و باعث هدایت نشانگر های فعال اقتصادی که در رشد اقتصادی آلمان نقش دارند می شود. این شاخص از طریق تحقیقات انجام شده بر روی 7000 شرکت و دارائی های آنها و همچنین اوضاع اقتصادی جاری آنها و طرح های کوتاه مدت این شرکت ها بدست می آید.

معیار اندازه گیری موانع بازدارنده تورم

این شاخص معیار اندازه گیری توانایی یک کشور برای جلوگیری از تورم و جازای تشکیل دهنده آن در گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) می باشد که تغییرات قیمت (نرخ) بین هر دوره را منعکس می کند.

شاخص نشانگرهای اصلی اقتصادی

این شاخص ترکیبی از 10 نشانگر مختلف است که جهت پیش بینی حرکت های فعال اقتصادی طراحی شده است. اجزای اصلی این شاخص از بخش های مختلف اقتصادی انتخاب شده اند که شامل: متغیرهای تولید، ساخت و ساز مالی، خرده فروشی و مصرف می باشند.
نشانگرهای اصلی تعیین شده برای LEI از بخش های اصلی اقتصادی انتخاب شده اند که شامل موارد ذیل هستند: میانگین کار هفتگی، نرخ بیکاری هفتگی، سفارشات جدید تولید کننده ها برای کالاهای مصرفی و مواد اولیه، عملیات واسطه گری، قراردادها و سفارشات برای مجتمع های جدید و تجهیزات، مجوزهای ساخت و ساز، قیمت سهام (S&P 500) نرخ بهره 10 ساله، موجودی خزانه منهای نرخ موجودی پول فدرال، عرضه پول M2 و شاخص انتظارات مشتری

تولید صنعتی و ظرفیت مصرف

این شاخص، تولید صنعتی، درصد تغییر ماهانه حجم تولید کارخانه های ملی، معادن و مصرف اندازه گیری می کند. همچنین ظرفیت مصرف نیز اندازه گیری کننده سهام و سرمایه ای است که در تولید بکار رفته است.

انستیتو اطلاعات مدیریت

(بطور رسمی این شاخص بعنوان NAPM شناخته شده که در ژانویه 2002 دچار تغییراتی گردید)

این شاخص یکی از تحقیقات اساسی در فعالیت های آمریکا بشمار می رود که توسط انستیتو آموزش مدیریت تهیه می گردد. این اطلاعات در اولین روز هر ماه آماده می شود و نشانگر نگاه دقیق به بخش تولید قبل از انتشار اخبار مهم مربوط به اشتغال می باشد. این شاخص شامل 6 بخش اصلی می باشد:

مبالغ پرداختی- سفارشات جدید = تحویل های عرضه کنندگان تولید - سرمایه گذاری ها - اشتغال

شامل دارائی های جاری بلند مدت می باشد. بعنوان مثال صورت های خزانه، اوراق قرضه، اوراق تجاری، پذیره های بانکی، دارائی های یورو دلار اشخاص غیربانکی (حقیقی) آمریکا می باشد.

این شاخص نمایانگر حساب های جاری و سپرده های موجود قابل تبدیل به پول های جاری که در معاملات مورد استفاده قرار می گیرد می باشد. این شاخص شامل سپرده های نقدی، چک های مسافرتی و وجوه قابل تبدیل به چک، تقاضای سپرده گذاری، حساب های (روز) و بروات اعتباری متحد شامل m1 با اضافه کردن دارائی های جاری دیگر مثل سپرده های کوتاه مدت، پس انداز، پول های شبانه، سپرده های یورو (سپرده های ارزی خارجی )، سهام صندوق، سرمایه گذاری بازار پول و حساب های پس انداز بازار پول می باشد.

که شامل m2 با اضافه دارائی هایی که قبلا " بطور مفصل شرح داده شده است مثل سپرده های دراز مدت و سپرده های با رقم بالا ( بیشتر از 1000000 دلار ) و پول های موسسات مالی بازار می باشد.

موسسه ملی مدیران خرید (napm)

همان ISM می باشد که در ژانویه 2002 به NAPM تغییر نام یافته است.

شاخص فروش خانه جدید

این شاخص و اطلاعات مربوطه به صورت کلی در ماه یکبار برای عموم اعلام می گردد و به چهار منطقه جغرافیایی شامل شرق، غرب مرکزی، جنوب و غرب تقسیم می گردد. این شاخص شامل قیمت خانه های فروشی می گردد. موضوع سکونت بدلیل آنکه نشان دهنده شاخص مصرف مشتری در فعالیت های اقتصادی می باشد یکی از بخش های اساسی اقتصادی است.

درآمد فردی و هزینه های مصرف فردی (PCE)

این شاخص نمایانگر تغییرات بازار از نظر ارزش کالا و خدمات خریداری شده توسط افراد می باشد. همچنین این شاخص بعنوان جزء اصلی GDP می باشد. در صورت افزایش درآمد فردی، مصرفی که از این درآمد ناشی می شود افزایش می یابد. این شاخص شامل اجاره خانه، درآمد، حقوق ماهیانه، دستمزد، دارائی های حاصل از اجاره و بهره می شود همچنین تفاوت بین درآمد و هزینه یک فرد مشمول این شاخص می شود.

شاخص قیمت تولید کننده

این شاخص تغییرات ماهانه قیمت عمده فروشی را توسط سطح تولید اندازه گیری می کند. همچنین بعنوان یک پردازنده جهت پردازش اهمیت ارقام (CPI شاخص قیمت های مشتری) می باشد. بازارها همیشه بر روی PPI متمرکز می شوند بجز در موارد غذایی و انرژی (برای تصویر صحیحی از نیروهای تورمی )

توانایی تولید

این شاخص بصورت سه ماهه تغییرات مقدار کالا و خدمات تولید شده در یک واحد ورودی را اندازه گیری می کند و شامل ورودی های کار و سرمایه می شود.

شاخص مدیران خرید

کشورهای آلمان، ژاپن و انگلستان تحقیقات PMI را برای صنایع تولید وخدمات بکار می برند. این شاخص بطور کلی بوسیله اتصال های صنعتی شده جهت حصول اطمینان اقتصادی بکار می رود. در این شاخص NAPM هم باید مد نظر قرار گیرد (انجمن مدیران خرید)

بازار خرده فروشی

این شاخص درصدر تغییرات ماهانه را در دریافتی های کل انبارهای خرده فروشی محاسبه می کند و شامل کالاهای بادوام و بی دوام می شود همچنین اولین نشانگر واقعی قدرت هزینه مصرف می باشد. این شاخص بر روی کالاها متمرکز می شود و خدمات، بیمه و هزینه های قانونی را در نظر نمی گیرد.

تحقیق تانکان

بالاترین تحقیق تجاری ژاپن می باشد که بصورت سه ماهه و توسط بانک ژاپن منتشر می شود و شامل پرسش هایی برای شرکت های تولیدی و غیرتولیدی (اعم از شرکت های بزرگ و کوچک) می باشد. این شاخص از دو بخش عمده تشکیل می شود که عبارتند از:

تحقیق استنباطی که در مورد تجارت گذشته، حال و سه ماهه های بعدی پرسش می کند که بر روی متغیرهای ماکرو اقتصادی، شرایط اقتصادی، سطح دارائی (موجودی)، سطح ظرفیت مصرف و سطح اشتغال اثر می گذارد. نظریات مدیرت فعلی می باشد که شرکت ها با آنها روبرو هستند، اصلی ترین شاخص است که در شرایط اقتصادی رواج می یابد و از کم کردن شاخص های منفی از شاخص های مثبت بدست می آید.

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا